Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZLOČIN ZVANÝ VIVISEKCE

6. 3. 2008

 

       Vivisekce je zločin. Lidské pokolení zavrhne ta barbarství. (Victor Hugo)

 
  PROČ? (MÁLO ZNÁMÁ FAKTA O VIVISEKCI)

Pokusy na zvířatech (vivisekce) nejsou prováděny ani tak pro bezpečnost lidí; spíše se jedná o jurisdikční alibi, kdy v případě soudních sporů výrobci poukazují na zákonně provedené pokusy na zvířatech, při kterých byla prokázána „neškodnost“ výrobku...

Prací prášky a šampony se na zvířatech netestují tak, že „se v nich králíček vykoupe“, ale tak, že se mu jejich koncentrát nakape do oka, a měří se počet dní, týdnů či měsíců, kdy koncentrát oko úplně rozleptá...

"Příprava" pokusného zvířete tzv. "specializovanou firmou“ vypadá tak, že se mu vyříznou hlasivky (aby při vivisekci nemohlo křičet), strhne srst, vypíchnou oči, zlámou nohy.. Všechny tyto stěží představitelné krutosti se provádějí často bez utlumení bolesti!

Každou vteřinu zbytečně umírá ve světových laboratořích v nepředstavitelných bolestech více než 33 zvířat - myší, potkanů, morčat, králíků, koček, psů, opic, ptáků, koní..

Až dosud neúspěšné pokusy vyvolat rakovinu plic u laboratorních zvířat, nutíce je dýchat tabákový kouř, způsobily zpochybňování výsledků studií na lidech, zdržely zdravotní varování o mnoho let a stály tisíce lidských životů..

Řada humánních technik, nahrazujících pokusy na zvířatech, byla zavedena jen díky stoupajícímu zájmu veřejnosti o pokusy na zvířatech!!

 
 Jak můžete pomoci?

 

 

Nenakupujte zbytečně chemické prostředky, plasty a potraviny s "Éčky"!  Nepoužívejte zbytečně léky, dávejte přednost přírodním metodám léčby.

Napište protestní dopis příslušným výrobcům, distributorům, ministru zdravotnictví, obchodu a životního prostředí. Šiřte osvětový mateiál (letáky, odkazy, petice atd.) na školách, úřadech, veřejných místech a internetu.

Nepodporujte "špinavé" kampaně typu "žluté květy" (Týden proti rakovině), nebo běh Terryho Foxe, jejichž výtěžky jdou na alibistické a kruté pokusy na zvířatech.

Přispějte alespoň symbolickou částkou,(nejlépe však pravidelně) na činnost nebo kampaně některé z níže uvedených organizací bojujících za práva zvířat. Staňte se členem, příznivcem či dobrovolníkem některé z těchto organizací:

www.ohz.cz

www.svobodazvirat.cz

www.differentlife.cz

www.peta.com

 

Kosmetika s HCS

 

Firmy uvedené v následujícím seznamu splňují kritéria certifikátu Human Cosmetics Standard (HCS). Tento certifikát jako jediný zaručuje, že na zvířatech nebyly testovány konečné výrobky ani jednotlivé složky. Kromě toho musí firmy s HCS dodržet fixed cut-off date – datum, po kterém nesmí být používané složky testovány na zvířatech. Firmy také musí umožnit pravidelné kontroly dodržování těchto podmínek nezávislou auditorskou firmou.

 

Výrobky následujících firem s HCS je možné koupit v ČR:

 

The Body Shop

Freeman Cosmetics

Jason Natural Cosmetics

Mary Kay

Marks & Spencer

Montagne Jeunesse *

Urtekram (v jedné zubní pastě propolis, jinak vše veganské)

 

 

guilty-are-all-of-you

 

GUILTY ARE ALL OF YOU !

 

 

 

 

 

          
   
       
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář