Jdi na obsah Jdi na menu
 


RADAR - TICHÝ ZABIJÁK

15. 8. 2007

 

Pro všechny neinformované lidičky, kteří souhlasí s umístěním radarové základny USA na území naší republiky, tu předkládám výňatek z článku, který byl uveřejněn v dubnovém vydání časopisu Phoenix. Tento článek byl autory zpracován za pomoci odborných publikací. Jeho účelem není provokovat nebo zastrašovat, nýbrž pouze informovat o tom, jaké riziko pro nás tento v současné době tolik diskutovaný radar představuje z hlediska zdraví.

 

Smrtelné nebezpečí radarů

Druhá světová válka přivedla na svět využití mikrovln, a to v podobě nám známých radarů. Právě u nich si obsluhující vojáci všimli toho, že před jejich vysílači se dají poměrně rychle ohřát uzeniny a konzervy-mikrovlnka byla na světě! Záření z radarů na stíhacích letadlech je tak silné a zdraví nebezpečné, že se na zemi vůbec nesmí zapínat a v případě kdy personál provádí testy a údržbu, musí být technici oblečeni do speciálních olověných obleků. Přitom výkon takového radaru je jen několik kilowat.

Radar určený pro ČR je zrůdný kolos s děsivým pulsním výkonem 1000 MW,což je 40 krát více než je výkon výše zmíněných radarů. Negativní dopady se projeví v řádu několika stovek kilometrů. Z české kotliny by se tak mohla stát měsíční krajina bez jakéhokoliv života.

 

Proč radar zabíjí vše živé?

Pro vznik nemocí z ozáření je z elektromagnetického spektra rozhodující záření s velmi krátkou vlnovou délkou a vysokou frekvencí. Jedná se o mikrovlnou radiaci. Jde o tzv.EHF vlny podle mezinárodního třídění, tj. extrémně vysoké vlny dle kmitočtu - milimetrové a menší. Mají frekvenci 30 000 až 300 000 MHz. Složité organicko-chemické pochody probíhající v organismu jsou lehce ovlivnitelné mikrovlnou radiací, proto dochází v lidském těle k narušení průběhu normálních fyziologických reakcí. Vlnové délky centimetrové až milimetrové jsou kritickou frekvencí pro rezonanční pohyb molekul v lidském organismu.

 

Na lidech jsou pozorovány tyto účinky:

Nejprve všeobecné poruchy-bolesti hlavy, podrážděnost, únava, pocity závrati, atd.

Následují změny v nervové soustavě mozku, morfologické změny v mozkové substanci, epileptické záchvaty, poruchy koordinace a vidění..

Imunologické změny, abnormální cirkadiální rytmy, změny v kostní dřeni, změny trombocytů, leukocytů a T-lymfocytů, porucha krvetvorby a tvorby buněčné.

Dále se projevuje narušení bazálního metabolismu, zvýšená hladina magnesia v mozkové kůře, zvýšená tvorba radikálů, zvýšené vylučování vápníku v mozkovém tkanivu.

Poškození se stupňuje genetickými defekty, zpomalením růstu a změnami chromozómů.

Následuje rakovina, riziko leukemie, kožní rakoviny, maligních melanomů, nádory mozku a hormonálních systémů, Parkinsonova a Alzheimerova nemoc, atd.   

 

Myslím si, že výše uvedené skutečnosti již opravdu nepotřebují žádné další komentáře. Na závěr bych se snad jen mohl všech radarových fandů zeptat: Tohle doopravdy chcete ?!!!

 

Literatura:

ing. L.Husárek - Proč škodí mikrovlnky, Eko-konzult, 2003

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář