Jdi na obsah Jdi na menu
 


GENOCIDA ZVÍŘAT

1. 9. 2007

 

Následující příspěvek jenom  potvrzuje  zkutečnost,  že se v lidském  pokolení stále rodí zvrhlé bestie.Tentokrát bude řeč o týrání a zabíjení zvířat.

Kruté zacházení člověka se zvířaty má svojí dlouhodobou tradici už od  ranného úsvitu lidstva. Samozřejmě  pokračuje  stále dál  i v soudobém společenství. Když pomineme surové vraždění a mučení zvířat na jatkách, komerční  lovy, odporné, zcela zbytečné pokusy se zvířaty konané údajně ve jménu vědy, včetně testování kosmetických přípravků, léků atd., zbývají další způsoby jakými "člověk"  zvířatům ubližuje. Němé tváře jsou využívány na těžké práce, masakrovány v arénách(viz. býčí, kohoutí či psí zápasy), potom rituálně vražděny (např. košerování). Hospodářské zvířectvo   živoří ve velkochovech, další živočichové končí pod koly aut. Pak přijde BSE nebo ptačí chřipka, kdosi ukáže prstem, načež začíná masové vybíjení zcela zdravých chovů.

Ani domácí zvířata to nemají lehké, zvláště dostanou-li se pod ruku zvrhlým, ničemným majitelům, kteří je bijí, trýzní hlady a nakonec vyhodí po té, když už je omrzí. Osud zvířat užitkových je jasný.Ta končí většinou na pekáči. Pro tento účel se ostatně pořizují i šlechtí - viz. mastná plemena.

Způsoby, jakými jsou užitková zvířata trýzněna a posléze vražděna  jsou velmi brutální a rafinované, ať už vezmeme prostředí jatek, nebo kruté domácí zabíjačky. Lidské bestie ovšem týrají zvířata všude tam, kde se jim k tomu naskytne příležitost. Dokonce se u nás začínají objevovat případy poprav ! koní, ale i krav  patrně z pouhé zábavy. Opravdu šílená věc. Pro ilustraci pár otřesných případů  poslední doby, tak jak o nich informovala televize:

Pes vyhozený z okna protože štěkal, z besprostřední blízkosti zastřelený kůň,  ubité krávy na pastvině, otrávení psi v útulku, umučení vepři, kterým bylo za živa !!!! odřezáváno maso..

Myslím, že tento výčet stačí, místo ani čas zmíněných pogromů nejsou pro účel tohoto článku důležité. Na celé věci je nejhorší to, že pachatelům takovýchto ohavností, pokud jsou vůbec dopadeni, mnoho nehrozí. Maximálně rok vězení, v lepším případě podmínka,  nebo peněžitá pokuta. Jakýpak strach z trestu. Vždyť v našem státě je živý tvor - zvíře  účelově bráno jako pouhá věc. A co na to veřejnost? Mlčí. Kde jsou nějaké masovější protesty? Přitom od genocidy zvířat nebývá daleko ke genocidě lidí.

Osobně bych pro tyrany  všech živých tvorů zřídil speciální pracovní lágry typu Jáchymov, kde by tito vyvrhelové dostali  opravdu pořádně zabrat. Pro mne totiž nejsou lidmi. 

Helios

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář