Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROK 2007 - Jaký byl

14. 11. 2007

 

 Už se stalo jakousi tradicí, že konec každého právě uplynuvšího roku bývá ve znamení souhrnného bilancování. Protože ten letošní  rok   je  již pomalu za námi,  nadchází ten   správný okamžik  ke shrnutí  všeho, co se letos odehrálo v Bequest. Takže jaký byl rok 2007?

Obecně by se dalo říci, že pokud jde o fungování Bequestu, tak docela úspěšný. Především vznikly tyto webové stránky, které jsou velmi důležité z hlediska presentace. Bequest  touto cestou dosáhl většího zviditelnění,  dozvědělo se o něm zase více lidí.

Stránky byly spuštěny dne 26.5.07 a od té doby průběžně  probíhá jejich aktualizace, včetně vylepšování  grafické úpravy, obsahu, atd. Přibývá odkazů, rubrik, komentářů a článků, kde se kromě hudby  vyadřuji k  různým tématům ohledně  společenského dění,  speciální příspěvky jsou potom vyhrazeny metafysice. V tomto trendu samozřejmě hodlám dle možností nadále pokračovat.

Díky webové presentaci jsme také  získali nové kontakty, přátele, fanoušky. Užitím odkazů můžeme rovněž podpořit další kapely a naopak. To samé platí pro různé ziny, rádia, firmy, instituce. Posledně zmíněné jsou jakousi reflexí mých zájmů, smýšlení, názorů a  stanovisek - zdravý životní styl, duchovní rozvoj, vlastenectví, práva zvířat apod. v jejichž souladu tyto byly jsou a budou voleny. Pokud kdokoliv jejich prostřednictvím získal potřebné informace, které mu pomohly zodpovědět dosud nezodpovězené otázky, vyřešit  kupř. zdravotní problém, nebo byly přínosné jiným dalším způsobem,  jsem tomu  samozřejmě  velmi rád.

Nezapomínám ani na zahraniční návštěvníky, a proto jsem zařadil  také anglickou verzi, byt´ o něco chudší, včetně označování vybraných rubrik v tomto světovém jazyce. Ke konci roku s větší expanzí  Bequest  do sítě netu mírně vzrostla průměrná denní návštěvnost, což  je určitě  pozitivní věc.

Také si nelze při prohlížení rozličných hudebních stránek(Rockmag,BandZone,aj.) nepovšimnout, jak v naší Republice stále  přibývá kvalitních,  nejen ryze metalových  kapel,  což potvrzuje známé pořekadlo - co Čech to muzikant. Snad to bude  pokračovat takto dál, vždyt není nic hezčího, než když hudba, jakožto druh umění přináší lidem radost. A dobré muziky není nikdy dost.

Do links prozatím zařazuji toliko domácí,někdy svým způsobem možná méně známé, rozjíždějící se  kapely, s kterými jsme byli a zůstáváme  nějakou formou  v  kontaktu, včetně bands zaregistrovaných do www.metal-archives.com Hlavní jsou především tato kriteria: stejný region, společná vystoupení, přízeň, sympatie, atd. Stěžejním motivem  pro přidání  pak  pochopitelně  zůstává zmíněný support. Bylo  by jistě dobré, avšak na druhou stranu  zase technicky nesmírně náročné  uvést zde všechny oblíbené skupiny a interprety včetně zahraničních, které máme rádi.

Co se týče samotného Bequestu, bylo odehráno několik koncertů, byť zatím jen v rámci domoviny. Během roku vznikly nové skladby,pořídil jsem zkušební nahrávky.Nesmím však ani opomenout další důležitou událost, totiž, že se našel konečně zpěvák  v podobě Bruteho z Mortal Fear.

A jaké jsou plány pro rok 2008 ?

Chtěl bych, aby bylo možno více koncertovat, když budou nápady tak napsat další songy, no a snad už se také dostaneme k pořízení nějakého toho dema. Všechno ale bude hlavně záviset na zdraví, času, invencích, financích.

Závěrem přeji sobě, rodině, přátelům, muzikantům a všem dobrým lidem pevné zdraví, štěstí, spokojenost i dostatek tvůrčích sil, aby se naplnily všechna naše přání, očekávání, cíle a přecevzetí.

Metal forever!!!!                     

 Helios