Jdi na obsah Jdi na menu
 


NÁVŠTĚVNOST KONCERTŮ

9. 6. 2007

 

Poslední dobou můžeme zaznamenat poměrně nízkou  návštěvnost  koncertů Metalových kapel,  alespoň u nás v Pelhřimově. Ta se zde pohybuje  průměrem zhruba okolo 30 až 50 návštěvníků (podle druhu akce), z   čehož valnou většinu tvoří známí účinkujících. Což vskutku není mnoho, zohledníme-li kapacitu míst kde vystoupení probíhají. My muzikanti si už na tento stav pomalu přivykáme, vždyť co nám také jiného zbývá. Lepší už to zřejmě nebude. Lidi tady prostě tento druh zábavy moc nebere. Nevím jaká  situace panuje v tomto ohledu jinde, tedy v ostatních městech a regionech naší republiky,ale asi se to nijak výrazněji neliší. Lidé jsou navíc pohodlní, vstupné  jim často připadá být moc vysoké. Raději jdou peníze utratit do hospody, než aby šli na živou muziku. Tu si přece mohou pustit doma na CD.

Přijde mi také, že nastávající generace metalistů  není moc početná, nebo její zástupci prostě nejsou příliš vidět. Spíše u nás i ve světě  převládají diskofilové,  především pak technaři a též hiphopeři ovlivnění mainstremovou kulturou.

Naproti tomu  lze říci, že metalová scéna jako taková je z celosvětového hlediska kvantitativně, ovšem i kvalitativně dosti obsáhlá. Každý se o tom může přesvědčit sám. Stačí navštívit stránky patrně největší a neustále se rozšiřující databáze Heavy Metalových kapel z celeho světa www.metal-archives.com  Mimochodem, díky těmto stránkám, včetně existence Mp trojek, má člověk možnost poznat spoustu kvalitní muziky, jinak těžko dostupné. 

Heavy Metal   tvoří jakousi alternativu hlavnímu proudu konzumní popkultury. Být metalistou však není  jen o hudbě. Je to  také určitý životní styl,  projevující se ve specifickém stylu oblékání, filozofii atd. 

Všem metalovým fanouškům, kteří toto společně sdílejí, tvoříc tak dohromady svébytnou komunitu bych chtěl vzkázat: Choďte na koncerty, dle svých možností kupujte UG materiály (CD, Ziny, oblečení, apod.) protože tím tuto scénu podpoříte a pomůžete k tomu, aby se nadále udržela i rozvíjela. Nechtěl bych se dočkat toho, že za nějakou dobu už nebude pro koho hrát.

Helios

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář