Jdi na obsah Jdi na menu
 


MORTAL FEAR - Profil kapely

20. 3. 2007

 

 MORTAL FEAR - Profil kapely

Pelhřimovská skupina Mortal Fear působící na Undergroundové scéně už šestým rokem produkuje hudební styl zvaný Deathmetal. Důvodem pro její založení byla chuť party kamarádů  hrát tvrdou muziku. Zpočátku kapela používala bicí automat, což byla jak dnes kluci říkají znouzectnost. V listopadu 2005  obsazuje post bubeníka Luboš Kopřiva a  nově vznikající repertoár začíná více inklinovat k tvrdšímu pojetí metalu. Po určité době věnované zkouškám muzikanti odchází do studia Music Service, kde společným úsilím pořizují třískladbové demo s názvem Promo 2006. Premiérové vystoupení renovovaných Mortal Fear proběhlo v rámci akce Rocksession 2006. 

Občas se objeví kritická poznámka či připomínka ohledně textů, které některým lidem přijdou poněkud morbidní. Tuto záležitost členové kapely komentují slovy: Veškeré texty jsou psané s humorem a nadsázkou. Pokud to  někdo nedokáže takto chápat, je to jeho věc.

A jaké jsou plány do budoucna? Chceme co nejvíce hrát. Za cesťák přijedeme všude tam, kde o nás projeví zájem. Kromě toho budeme samozřejmě pracovat na nových skladbách,říká bubeník Luboš Kopřiva. V červnu se kapela chystá  znovu do studia, kde natočí své první dlouhohrající CD. Mně už nezbývá nic jiného, než  popřát  skupině Mortal Fear mnoho úspěchů, a to nejen na poli muzikantském.

 

Současná sestava:

Pavel "klacek" Vacek - kytara

Zbyněk "polda" Polívka - basa

Luboš "brute"Kopřiva - bicí

Martin "kopi" Kopecký - zpěv

 

Mortal Fear (Cze) members (Click to see larger picture)

 

Bližší informace o kapele na www.mortalfear.unas.cz